|
CME-Online ''LSP in de (ziekenhuis)apotheek: goede zorg begint met goede informatie"
Omschrijving
In Nederland is binnen de zorg behoefte aan actuele (real-time) medicatiegegevens. Patiënten verwachten 24 uur per dag, zeven dagen per week kwalitatief goede zorg. Ze verwachten dat hun zorgverleners weten welke medicatie ze gebruiken.
Het is dan ook belangrijk dat jij als apothekersassistent andere zorgverleners snel en gemakkelijk informatie kunt geven over de medicatie die aan een patiënt is verstrekt. Dit kan door het koppelen van het apothekersinformatiesysteem(AIS) aan het Landelijk Schakelpunt (LSP). Via het LSP wordt informatie veilig uitgewisseld met andere zorgverleners.
Het gebruik van het LSP ontlast jou als apothekersassistent in je werk. Andere zorgverleners bellen de apotheek namelijk met minder vragen over verstrekte medicatie. Ze kunnen de informatie nu direct inzien via het LSP.
Deze cursus richt zich op de apothekersassistent werkzaam in de eerstelijns zorg. Hier en daar vind je ook informatie voor apothekersassistenten werkzaam in het ziekenhuis.
In deze cursus worden de volgende onderwerpen besproken:
Ook besteden we aandacht aan veel gestelde vragen rond het Landelijks Schakelpunt en het gebruik ervan.
Leerdoelen
Na het afronden van deze cursus: