![]() |
In Nederland komen jaarlijks nog steeds veel prikaccidenten voor. In 2017 registreerde het Prikpunt er 3.700 in de gezondheidszorg. Zorgverleners worden tijdens hun werk regelmatig blootgesteld aan allerlei besmettingrisico's, bijvoorbeeld door prikaccidenten. Hierbij lopen zij risico op besmetting met diverse ziekteverwekkers, waaronder hepatitis B, hepatitis C en HIV.
Belangrijk dus dat zorgverleners zich goed beschermen. Veilige naaldsystemen zijn daarbij belangrijk, maar onderzoek toont aan dat bewustwording en juist gedrag ook erg belangrijk zijn bij de preventie van prikaccidenten. Daarom bieden we je graag deze elearning aan.
In deze e-learning leer je de meest belangrijke aspecten rondom de preventie van prikaccidenten. Na het volgen van deze e-learning heb je de volgende aspecten geleerd: