![]() |
Elke maand komen er meerdere nieuwe geneesmiddelen beschikbaar. Kennis van de werking, dosering en van eventuele interacties, contra-indicaties en bijwerkingen is essentieel om deze middelen optimaal te kunnen toepassen. Om voorschrijvers bewust te kunnen laten kiezen, moet de plaatsbepaling van een nieuw geneesmiddel op de agenda staan van het geneesmiddeloverleg in de eerste (FTO) en tweede lijn (geneesmiddelcommissies in ziekenhuizen).
In de cursus van Meet the expert: update nieuwe geneesmiddelen neemt prof. dr. Ton de Boer, klinisch farmacoloog en epidemioloog, de nieuw beschikbare medicatie met u door. Professor De Boer is onder andere voorzitter van de het College ter beoordeling van geneesmiddelen.
Het indicatiegebied en de huidige voorkeursmiddelen komen tijdens de nascholing aan de orde, evenals de waarde van de nieuwe middelen ten opzichte van de bestaande middelen. Verder zal de kosteneffectiviteit worden besproken. Praktische wetenswaardigheden zoals toepassing bij verminderde nierfunctie of interacties met andere medicatie, zullen hierbij niet ontbreken.
Naast de bovengenoemde aspecten komen praktische wetenswaardigheden en de eventuele risicominimaliserende maatregelen tijdens de nascholing aan de orde.
De cursus wordt afgesloten met een Q&A, waarbij u antwoord krijgt op vragen die recente introducties bij u hebben opgeroepen. U wordt in de gelegenheid gesteld interactief en proactief van gedachte te wisselen, ook met de aanwezige collega’s. Op deze manier vormen de sessies een mooie aanvulling op papieren bronnen zoals het Pharmaceutisch Weekblad, de Trends nieuwsbrief en kennistoets voor apothekers en het Geneesmiddelenbulletin. Met deze unieke vorm van nascholing kunt u daags na een sessie direct aan de slag in de praktijk, bijvoorbeeld tijdens het FTO.
Na de bijeenkomst is de deelnemer: