![]() |
Ter gelegenheid van de officiële opening van het Maag, Darm en Lever (MDL) centrum, organiseren wij een symposium op woensdag 27 november 2019. Het symposium is bedoeld voor huisartsen, medisch specialisten, arts-assistenten, verpleegkundigen en alle betrokken professionals van Zuyderland.
Voorafgaande aan de officiële opening, maken we van de gelegenheid gebruik om u te informeren over de snelle innovatieve ontwikkelingen en veranderingen van nu en in de toekomst. Uiteraard mag een rondleiding in dit nieuwe centrum niet ontbreken.
1. Verschillen oude ziekenhuizen, veranderingen sinds de lateralisatie, welke zorg wordt op welke locatie geboden. Topklinisch ziekenhuis, vooruitstrevende en innovatieve zorg.
- Leerdoelen algemeen:
2. De aanpak van een ‘grote poliep’
- Endoscopische technieken om een grote poliep te verwijderen; ontwikkeling technieken in de tijd, definitie van groot over de jaren.
- Het bevolkingsonderzoek colorectaal carcinoom. Wat is de opbrengst, hoe doen wij het als zuyderland en wat brengt de toekomst
- Een endoscopisch incompleet verwijderde poliep of een carcinoom in poliep (T1 tumor); de endoscopische full thickness resectie (EFTR) als alternatief voor chirurgie
- Leerdoelen:
3. Endoscopische technieken bij galgang problematiek
- Alternatieve diagnostiek en behandeling bij galwegstricturen en grote galwegstenen: de cholangioscopie (Spyglass)
- Galwegdrainage bij galwegobstructie in palliatieve setting: Wat als de ERCP geen optie is, de endoechografische galwegdrainage als alternatief voor een PTCD
- Galsteenproblematiek bij de patiënt met veranderde anatomie: de laparoscopisch geassisteerde ERCP
- Leerdoelen:
4. MDL zorg zo thuis mogelijk, de oplossing voor de toekomst ?
- E-health in de poliklinische zorg, de oplossing voor de toekomst bij streven zorg zo thuis mogelijk
- E-health bij inflammatoire darmziekten: IBD coach
- Gestructureerde zorg rondom de patiënt met functionele maagdarmklachten: het zorgpad prikkelbaar darmsyndroom
- Leerdoelen:
5. Hepatologie en steatohepatitis (NASH/ASH), een welvaartziekte?
- Steatohepatitis, poliklinische aandachtspunten
- Non-invasieve diagnostiek bij hepatologie: de fibroscan als alternatief voor het leverbiopt
- Leerdoelen:
6. Rondleiding afdeling afdeling endoscopie